نمای اسپایدر


نمای اسپایدر، نمایی شیشه ای می باشد که به دلیل اتصالات پیچیده و پیشرفته ای که دارد نسبت به دیگر نما های دیگر بسیار متمایز می باشد. استفاده از شیشه در این نمای اسپایدری دلیلی بر زیبایی و جذابیت بیشتر این نما شده است که هر بیننده ای را به خود جذب می کند و در یاد آن ها می ماند.

 

روش اجرای نمای اسپایدر ، قیمت شیشه اسپایدر ، دتایل شیشه اسپایدر ، شیشه اسپایدر چیست؟ ، ابعاد شیشه های اسپایدر ، نمای شیشه ای کرتین وال ، نمای شیشه ای لامل ، نمای شیشه ای فریم لس


نمای اسپایدر چیست؟ نمای اسپایدر و شیشه های آن سازه های پیشرفته و پیچیده ای هستند که به وسیله ی مهندسین عمران و طراحان با تجربه و ماهر تمام محاسبات شیشه اسپایدری انجام می شود و همچنین در آن تمام الامان ها مانند آتش سوزی، ضربه، زلزله و غیره مورد محاسبه قرار می گیرد و پس از آن با توجه به کاربرد و سایر شرایطی که مهندسان عمران پیش بینی کرده اند این نمای شیشه ای اسپایدر را نصب و اجرا می کنند. این نما بعضی اوقات بدون ستون آلومینیومی، گاهی با ستون آلومینیومی، گاهی با تیغه های شیشه ای، گاهی هم با سازه های کابلی و شیشه اسپایدر در محل سازه و ساختمان اجرا می شود.
بیشترین مکانی که حتما با این نمای اسپایدر تزیین می شود در بانک ها می باشد و حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که به این نما و اتصالات آن خیره شوید و تلاش کنید که از زیبایی بی نظیر این شاهکار طراحی و مهندسی سر در بیاورید که به چه طریقی این شیشه ها که به صورت شبکه ای نمای سازه حساس و مهمی مانند بانک را پوشانده اند و چگونه مقاومت کافی و لازم را در برخورد ضربه و یا زمان زلزله دارند.

 

انواع نمای اسپایدر
نمای ساختمان شیشه اسپایدر انواع متفاوتی دارد از جمله ی آن ها می توان به اسپایدر کابلی، اسپایدر لوله ای و اسپایدر فین گلس اشاره کرد. تفاوت عمده انواع این سیستم ها در سازه پشتیبان آن ها می باشد. هر کدام از دتایل شیشه اسپایدر که بیان کردیم دارای ویژگی های خاصی می باشد.
پرکاربردترین و متداول ترین نوعی از نمای اسپایدر در تمام دنیا اسپایدر لوله ای می باشد. در این نوع از سازه، لوله های فولادی به کار می رود که به عنوان ارتعاش گیر و سازه پشتیبان استفاده می شود.
در مورد نمای اسپایدر فین گلس می توان این نکته را بیان کرد که این نما در واقع یک سازه تمام شیشه ای است از این جهت که در این نمای شیشه ای لوله های قطور فولادی حذف و بجای آن از تیغه های شفاف شیشه ای استفاده می شود و به عنوان یک ارتعاش گیر در مقابل نیروی باد عمل می کنند.
در سیستم اسپایدر کابلی نمای شگفت انگیزی با استفاده از شیشه و کابل های معلق به وجود می آید که در هیچکدام از سیستم های نمای شیشه ای قابل مشاهده نخواهد بود. در این سیستم هیچ لوله ی استیلی و همچنین هیچگونه تیغه های شیشه ای دیده نمی شود و تمام این ها جای خود رو به کابل هایی نیرومند و مقاوم می دهند. اجرا و طراحی نمای اسپایدر کابلی(خرپا) احتیاج به داشتن سازه بسیار قوی و مستحکم و همچنین محاسبات بسیار دقیق می باشد. به دلیل سختی و مشکلی اجرا و هزینه تمام شده بالاتر در مقایسه با سایر انواع اسپایدر شیشه ای، کمتر از دو نوع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایا و معایب نمای اسپایدر
نمای اسپایدر مانند هر سیستم دیگری دارای مزایا و معایبی مختص به خود می باشد. سعی داریم شما را با این مزایا و معایب در این مطلب آشنا کنیم تا به درستی تصمیم خود را بگیرید.
معایب نمای اسپایدر:
پیگیری و کنترل مداوم برای اجرای درست آب بندی و همچنین بستن تمام درزهای موجود در بین شیشه های این نما کار بسیار دشواری می باشد که باید به صورت دائم انجام شود. دقت بالایی که باید در محاسبات این نوع از نما به کار رود از مشکلات و سختی های دیگر این کار می باشد که جز معایب نمای اسپایدر می باشد.
مزایای نمای اسپایدر
وزن پایین، شفافیت بی نظیر، مقاومت بالا، نصب آسان، تنوع بالا

 

قیمت اسپایدر
نما شیشه اسپایدر یکی از شاخه های نمای کرتین وال می باشد. با توجه به مسائل و پیچیدگی هایی که در استفاده از این نمای اسپایدر وجود دارد قیمت نصب و اجرای نما اسپایدر تابع شرایط خاصی می باشد به همین سبب هزینه هر شیشه اسپایدر بسته به نوع پروژه متفاوت خواهد بود. هر پروژه ای بستگی به مساحتی که برای اجرای نما اسپایدر لازم است انجام می شود، نوع کاربری ساختمان، پیچیدگی های نما، نوع اجرا از نظر بدون ستون آلومینیومی یا با ستون آلومینیومی، میزان دشواری های محاسباتی، زمانی که مهندسان اختصاص به محاسبات می دهند، تیغه شیشه ای یا سازه کابلی ، شرایط نصب نما و بسیاری از عوامل دیگر بر تعیین قیمت نمای اسپایدر تاثیر گذار می باشد.
روش اجرای نمای اسپایدر
همان طور که گفتیم محاسبات دقیق و اجرای صحیح هر دو مکمل یکدیگر هستند گاهی یک اشتباه چند میلی متری به ساختار شبکه نمای اسپایدر ضربه می رساند. به همین دلیل تمام مراحل از اندازه گیری نما اسپایدر تا ساخت در کارخانه و محاسباتی که مهندسان و طراحان انجام می دهند با دقت بسیار زیادی انجام می شود و تقریبا هر گونه خطایی را به صفر می رسانند. نصاب شیشه اسپایدر به همین جهت نیز باید بسیار با تجربه و ماهر باشد. زیبایی بی نظیر و چشمگیری که این نما ایجاد می کند و همچنین تفاوتی که با سایر ساختمان ها دارد، این سختی ها و دشواری ها را برای هر مهندس و مجری طراحی دلپذیر و دل نشین می کند.
اسپایدر شیشه سکوریت و اسپایدر شیشه لمینت، دو مدل از شیشه های استفاده شده در نمای ساختمانی اسپایدر می باشند. نمای اسپایدر از جنس شیشه نشکن است که در برابر ضربه، زلزله، آتش سوزی و غیره مستحکم و دارای مقاومت بالایی می باشد. علاوه بر این ویژگی هایی که بیان کردیم، شیشه های اسپایدر عایق صوتی و حرارتی نیز می باشند که آسایش و آرامش لازم را برای افراد فراهم می کند و از اتلاف انرژی جلوگیری می کند چون در اجرا و عایق بندی ای نما دقت بسیار بالایی صرف می شود.

 

 

 

 

اسپایدر، سیستم اسپایدر، شیشه اسپایدر، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای، پله شیشه ای، نرده استیل، قیمت نرده شیشه ای  اسپایدر، سیستم اسپایدر، شیشه اسپایدر، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای، پله شیشه ای، نرده استیل، قیمت نرده شیشه ای  اسپایدر، سیستم اسپایدر، شیشه اسپایدر، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای، پله شیشه ای، نرده استیل، قیمت نرده شیشه ای

اسپایدر، سیستم اسپایدر، شیشه اسپایدر، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای، پله شیشه ای، نرده استیل، قیمت نرده شیشه ای  اسپایدر، سیستم اسپایدر، شیشه اسپایدر، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای، پله شیشه ای، نرده استیل، قیمت نرده شیشه ای  اسپایدر، سیستم اسپایدر، شیشه اسپایدر، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای، پله شیشه ای، نرده استیل، قیمت نرده شیشه ای

 

اسپایدر، سیستم اسپایدر، شیشه اسپایدر، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای، پله شیشه ای، نرده استیل، قیمت نرده شیشه ای   اسپایدر، سیستم اسپایدر، شیشه اسپایدر، نرده شیشه ای، راه پله شیشه ای، پله شیشه ای، نرده استیل، قیمت نرده شیشه ای

تلفيق نمای اسپایدر با سیستم درهای اتوماتیک می تواند طراحی ورودی های ساختمانی را متحول نماید.

نمای اسپایدر، نمای شیشه اسپایدر، شیشه اسپایدر، قیمت شیشه اسپایدر، شیشه اسپایدر چیست، شیشه اسپایدری، دتایل شیشه اسپایدر، ابعاد شیشه اسپایدر، نمای اسپایدر چیست، نمای اسپایدری، نمای اسپایدر قیمت، اتصالات اسپایدر، یراق اسپایدر