انواع استیل
 استیل همان آلیاژ آهن کم کربن می باشد که بر اساس مقدار کروم انواع استیل ساخته میشود.
اگر مقدار کروم موجود در استیل بیش از 5/10 درصد باشد استیل زنگ نزن گفته میشود. به علت ترکیب کروم موجود در استیل با اکسیژن، اکسید کروم سطح فلز را می پوشاند که مانع زنگ زدن استیل می شود.
افزایش مقدار کروم و اضافه نمودن آلیاژ دیگر مانند نیکل و مولیبدن باعث می شود این لایه اکسید کروم روی استیل که البته قابل رویت نمی باشد، تقویت شده و ویژگی ضد زنگ بودن آن را بیشتر می کند. مولیبدن از خوردگی در محیط و مواد جلوگیری می کند. نیکل هم موجب شکل پذیری و انعطاف پذیری این نوع استیل که به آن فولادهای ضدزنگ گفته میشود ، می گردد.
نرده استیل با آلیاژ 201 مناسب آب و هوای خشک مانند کویر می باشد و در هوای معتدل زنگ میزند. نرده استیل با آلیاژ 304 مناسب آب و هوای معتدل و غیر آلوده می باشد ولی اگر در آب ثابت قرار گیرد زنگ می زند. استیل 304 شامل 18% کروم و 8% نیکل می باشد. استیل 316 شامل 16% کروم و 10% نیکل و 2% مولیبدن می باشد. ازین جهت گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در آب دریا یا آب ساکن و محیط مرطوب می باشد.
در عملیات جوش کاری حفاظ استیل به دلیل حرارت با که حدود 550 الی 850 درجه سانتیگراد می باشد، کروم و کربن با هم واکنش شیمیایی انجام داده و کروم آزاد می شود. در نتیجه مقدار کروم در آن قسمت کم شده و خاصیت ضد زنگ زدگی آن از بین میرود. این مشکل در استیل 201 و 304 معمولی اتفاق می افتد. استیل 304 ( s30400 ) اروپا این قابلیت مقاومت در برابر جوش را دارد و دچار زنگ زدگی نمی شود.
در استیل 201 و 202 چینی که به جای استیل 304 و 316 تایوان وارد بازار شده است، درصد کروم موجود کمتر از مقدار استاندارد می باشد، کروم 3% و 4% جایگزین کروم 12% شده است، که براقیت خود را زود از دست داده و کمتر از یکسال سیاه شده و زنگ می زند.